Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne \"Nasza Gmina Somianka\"

Nazwa organizacji

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne \"Nasza Gmina Somianka\"

Gmina Somianka

Somianka-Parcele

Somianka-Parcele 16B, 07-203 Somianka

naszagminasomianka@somianka.pl

WWW

Izabela Gargała - prezes
Marzena Kuchta - wiceprezes
Tomasz Gołaś - sekretarz
Monika Szczerba - skarbnik

Profil

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w KRS 26.04.2012r., jest efektem zaangażowania i pracy wielu osób.
Stowarzyszenie „Nasza Gmina Somianka” powstało w odpowiedzi na potrzeby społeczności lokalnych w których działa. Inicjatorom przyświecały cele związane z funkcjonowaniem społeczeństwa obywatelskiego w nowych warunkach gospodarczo-polityczno-kulturowych, a zwłaszcza perspektywy aktywnego i efektywnego wykorzystania funduszy unijnych.

Elementarne cele działalności Stowarzyszenia związane są z szeroko pojętą działalnością szkoleniową, kulturową i edukacyjną, skierowaną do różnych grup społecznych, będących pośrednimi i bezpośrednimi beneficjantami wszelkich inicjatyw i projektów realizowanych przez Stowarzyszenie.

Stowarzyszenie jest zrzeszeniem osób fizycznych, zawiązanym dla animacji życia kulturalnego oraz edukacji kulturalnej. Członkowie stowarzyszenia to osoby doświadczone w realizacji projektów unijnych, krajowych. Aktywnie angażujący się w życie społeczności lokalnej. Członkowie stowarzyszenia realizowali projekty unijne w ramach różnych działań Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w tym m.in. szkolenia dla dzieci i młodzieży, kursy na prawo jazdy, szkolenia edukacyjne dla dorosłych. Ponadto realizowali projekty infrastrukturalne w ramach PROW, RPOWM oraz w ramach różnych środków krajowych.

Stowarzyszenie swe cele realizuje poprzez:

1. Tworzenie środowiska umożliwiającego aktywne uczestnictwo w kulturze i sztuce.
2. Organizowanie warsztatów artystycznych.
3. Organizowanie wystaw, festiwali artystycznych, spotkań z artystami.
4. Działalność naukową, popularyzatorską, edukacyjną w obszarze zjawisk artystycznych.
5. Działalność informacyjną skierowaną w szczególności do władz oświatowych i samorządowych, szkół, rad rodziców, fundacji i stowarzyszeń z propozycjami współpracy i wsparcia w realizacji przyjętych zadań statutowych.
6. Organizacja i przeprowadzanie inicjatyw, konkursów, projektów służących upowszechnieniu celów statutowych Stowarzyszenia.
7. Prowadzenie kół zainteresowań realizujących cele statutowe Stowarzyszenia.
8. Gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o realizowanych nowatorskich projektach i
przedsięwzięciach.
9. Organizowanie i współorganizowanie imprez kulturalnych, rekreacyjnych i integracyjnych.
10. Inicjowanie działalności wydawniczej w dziedzinie kultury i sztuki.
11. Prowadzenie serwisu internetowego o tematyce kulturalnej.