Wykorzystać młodzieńczą energię

(Zam: 11.05.2012 r., godz. 14.14)

Fundacja „Równe Szanse” założona przez Dariusza Michalczewskiego, rozpoczęła współpracę z organizatorem zawodów kolarskich w cyklu maratonów rowerowych MTB Maraton Cup. Organizator zawodów część wpisowego od uczestników przeznacza dla stypendystów fundacji Równe Szanse.

Dzięki współpracy fundacji oraz MTB Maraton Cup zostaną wręczone po raz pierwszy prestiżowe Stypendia dla najbardziej uzdolnionych, młodych, niepełnosprawnych sportowców z całej Polski. Aby zachęcić do udziału w zawodach, były bokserki mistrz również będzie się ścigał na rowerze.

Fundacja „Równe Szanse” ma na celu pomagać dzieciom, których rodziny ze względu na sytuację społeczną lub ekonomiczną nie mogą zapewnić odpowiedniego wsparcia w rozwijaniu naturalnych zdolności do sportu.

Dla wielu dzieci pozbawionych takich możliwości rozwoju cały świat ogranicza się do własnego podwórka, ulicy czy klatki schodowej. Nikt nie daje im szansy rozwoju własnych umiejętności, poznania lepszej strony życia. Nie każdy ma też dość ambicji i woli walki o lepszy byt, aby zadbać o swoją przyszłość.

Młodość dla wielu kojarzy się z okresem buntu wobec otaczającej rzeczywistości i budzeniem się wielkiej energii, którą nie zawsze nam dorosłym udaje się odpowiednio ukierunkować. Dając możliwość ujścia tej energii w sporcie, przyczyniamy się do większego bezpieczeństwa na naszych ulicach czy osiedlach.

Założyciel fundacji Dariusz Michalczewski był, jak mówi o sobie, bardzo niepokornym, młodym człowiekiem. Otrzymał jednak pomoc od najbliższych, którzy wskazali mu właściwą drogę, sposób, w jaki mogłem wykorzystać młodzieńczą energię. Tą drogą był sport. Poczucie długu wobec rodziny, która pomogła mu zawalczyć o swoją przyszłość, zaowocowało projektem mającym na celu niesienie podobnej pomocy dzieciom.

Dariusz Michalczewski kładzie nacisk w swojej fundacji na zainteresowanie losem młodzieży czekającej na odpowiedni impuls. Przełamanie obojętności, to klucz do pomocy, którą Michalczewski niesie skutecznie, bo wie, jak to jest być zagubionym dzieciakiem czekającym na swoją szansę.

Dagmara Matracka

Zdjęcie pochodzi ze strony www.tiger-fundacja.pl