Bezpłatne szkolenie: "Fimango - Zarządzanie finansami w organizacjach pozarządowych.Pozyskiwanie środków na działalność organizacji"

(Zam: 13.04.2012 r., godz. 10.24)

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprasza na bezpłatne szkolenie: "Fimango - Zarządzanie finansami w organizacjach pozarządowych. Pozyskiwanie środków na działalność organizacji". Szkolenie odbędzie się w dniach 09.05 – 11.05. 2012 w Warszawie. Zgłoszenia są przyjmowane do 24 kwietnia 2012. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie - dojazd we własnym zakresie!

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprasza na szkolenie z pozyskiwania środków na działalność organizacji.
Szkolenie jest adresowane do wszystkich pracowników i działaczy organizacji pozarządowych zaangażowanych w pozyskiwanie funduszy, zwłaszcza zaś do osób, które nie mają dużego doświadczenia. Pierwszeństwo udziału w szkoleniu będą miały osoby posiadające niewielkie doświadczenie w zakresie prowadzenia rachunkowości w organizacji pozarządowej oraz reprezentujące organizacje ze wsi lub mniejszych miast (do 50 tys. mieszkańców).
W trakcie szkolenia przedstawiony zostanie pełen przegląd źródeł pozyskiwania środków i metod, jakimi można to robić. Organizatorzy zachęcą uczestników do twórczego podejścia i wyjścia poza planowanie wyłącznie w oparciu o granty, zbyt często bowiem zapominamy, jak wiele jest różnych sposobów zapewnienia środków na działalność naszych organizacji.

Najważniejsze elementy szkolenia:
•    strategia finansowania organizacji,
•    budżet dla sponsora,
•    źródła pozyskiwania środków,
•    metody fundraisingu,
•    prawne aspekty finansowania organizacji pozarządowych.

Szkolenie odbędzie się w Warszawie w Hotelu HIT  w dniach 09.05-11.05.2012 r. Rozpoczęcie obiadem o godz. 13.00 dn. 09.05., zakończenie obiadem ok. 14.00 dn. 11.05.

ZAPISY ONLINE

Termin zgłoszeń upływa do 24 kwietnia 2012 r.