Młodzi mają głos - konkurs dziennikarski

(Zam: 31.03.2012 r., godz. 16.00)

Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną i uczniów szkół średnich do udziału w konkursie dziennikarskim organizowanym przez „Się Dzieje! Pismo Obywatelskie Ziemi Wyszkowskiej” wydawane przez Fundację rower.com.

Zwracamy się do Młodych z propozycją napisania i nadsyłania do „Się Dzieje! nigdzie niepublikowanych artykułów prasowych pod hasłem Młodzież ma głos lub Gmina, wspólnota lokalna oczami młodych. Tematyka prac konkursowych powinna dotyczyć aktualnych, istotnych problemów młodych ludzi i środowiska, w którym żyją, oraz szeroko rozumianej problematyki społecznej.

Cele konkursu:
  • Zaangażowanie młodych ludzi do uprawiania dziennikarstwa prasowego,
  • Wzbudzenie aktywności twórczej w obrębie gatunków dziennikarskich,
  • Uczestnictwo w życiu publicznym, społecznym powiatu wyszkowskiego.
Regulamin
  1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów i szkół średnich z terenu powiatu wyszkowskiego.
  2. Pracę konkursową (artykuł prasowy, reportaż) należy przesłać w 1 egzemplarzu mailem na adres redakcja@siedzieje.org.pl. Do tekstu należy dołączyć informację o autorze (imię, nazwisko, wiek, nazwa i adres szkoły, i ewentualnie imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego), można też dołączyć zdjęcie/a ilustrujące tekst (podpisane). Praca powinna się zmieścić na stronie maszynopisu (A4, rozmiar czcionki 12, styl Times New Roman).
  3. Praca powinna być napisana samodzielnie. Dopuszcza się możliwość opieki naukowej nad pracą sprawowanej przez nauczyciela. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną indywidualną pracę.
  4. Najlepsze prace zostaną opublikowane w piśmie „Się Dzieje!” oraz na stronie internetowej www.siedzieje.org.pl .
  5. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na publikacje ich danych osobowych.

Jury
Dziennikarze „Się Dzieje!” pod przewodnictwem redaktora naczelnego, Artura Laskowskiego.

Termin nadsyłania prac
Konkurs trwa do czerwca 2013 roku. Najlepsza spośród prac nadesłanych do 25 kwietnia 2012 ma szansę na publikację w majowym wydaniu „Się Dzieje!”.

Redakcja

Fotografia ilustrująca tekst została wykonana przez Jurka Sitka podczas Złazu Liwiec 2011 w Kamieńczyku

Ogłoszenie o konkursie (plik pdf)