LISTY MOJEJ PRZYJACIÓŁKI

(Zam: 26.10.2013 r., godz. 18.11)

O Wychowaniu

Dajesz dziecku to, co sama masz. Staraj się być coraz bogatsza wewnętrznie, dojrzalsza, aby tym obdarowywać. Chcesz, aby twoje dzieci miały piękne charaktery? – uczyń to najpierw ze sobą. Nie można uczyć czegoś, czego się samemu nie umie. Bardzo proste, prawda? Stawiaj sobie wymagania, uświadamiaj sens dyscypliny. To ważne odróżnić lenistwo od zmęczenia.

Najważniejsze wartości, które człowiek powinien posiadać, to:
MIŁOŚĆ, MIŁOSIERDZIE, do każdego stworzenia,
PRAWDA, trzeba umieć jej szukać,
PRAWORZĄDNOŚĆ, niezależnie od sytuacji,
POKÓJ, spokój w sobie,
DZIAŁANIE W SZACUNKU BEZ ZADAWANIA GWAŁTU – BÓLU (zobaczmy, co się dzieje dookoła...)

To należy dziecku przekazać w wychowaniu. Zastanów się co ty przekazujesz dziecku? Czy możesz podarować komuś miłość, serdeczność, jeśli jej nie masz? Wychowaj najpierw siebie.
Wychowuj siebie, jak ukochane dziecko, z miłością.
Jak szanujesz siebie? Czy masz pokój w sobie? Czy zastanawiałaś się nad tym, mając dziecko pod sercem, co mu przekazywałaś – co oglądałaś, czytałaś, jadłaś?

Daj dziecku wolność: w wychowaniu trzymaj go w ryzach, wspieraj jego duchowy rozwój, ale nie przywiązuj. Nie szantażuj dziecka swoją miłością. Życie dziecka jest krokiem do przodu, dziecko nie musi naśladować rodziców, powielać ich życie. Dajmy dziecku prawo do jego własnej twórczości.

WYCHOWUJ SIEBIE, JAK UKOCHANE DZIECKO, Z MIŁOŚCIĄ.