Heal them All – gra o życie

(Zam: 28.03.2013 r., godz. 15.48)

Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, działa od dwudziestu lat, wspierając małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Wspomaga ją w tym Fundacja ,,Przylądek Nadziei”, która znalazła kolejny sposób pozyskiwania funduszy na realizację swoich celów – wypuściła na rynek pierwszą w Polsce grę charytatywną – Heal them All.

Od dwóch lat priorytetowym celem fundacji jest pomoc Akademii Medycznej we Wrocławiu w budowie nowej siedziby kliniki onkologicznej – ,,Przylądka Nadziei”, która umożliwi kompleksową diagnostykę i leczenie na najwyższym światowym poziomie, stwarzając tym samym znacznie szybsze możliwości powrotu dzieci do zdrowia. Gra jest jednym ze sposobów pozyskania funduszy na ten cel.

Aplikacja typu Tower Defense, inspirowana działalnością fundacji, dostępna jest na urządzeniach przenośnych firmy Apple, jednak już teraz planowane jest wypuszczenie jej na urządzenia mobilne z systemem Android. Obecnie gra dostępna jest w darmowej wersji demo na App Store, jednak każdy może zakupić jej pełną edycję. Aplikacja bazuje bowiem na modelu dystrybucji ,,freemium”. Oznacza to, że część gry udostępniona jest graczom za darmo, natomiast do odblokowania pozostałej zawartości potrzebna jest opłata w wysokości 1,79 euro. Dodatkowo można dokupić „witaminy”, które pozwalają na używanie większej ilości „broni”. Zysk z gry będzie przekazywany na rzecz małych pacjentów kliniki onkologicznej oraz na budowę i wyposażenie nowej siedziby szpitala – „Przylądka Nadziei”.

Heal them All to produkcja, której fabuła nawiązuje pośrednio do aktywności fundacji. Grając w nią, użytkownik przenoszony jest do wnętrza ciała ludzkiego, które ochronić trzeba przed infekcją groźnych wirusów i bakterii. Dowodzone przez porucznika Chorka i generała Zarazę armie mikrobów, zagrażają zdrowiu dzieci, przenikając do ich organizmów. Gracz ma za zadanie zniszczyć je przy użyciu medycznych wieżyczek obronnych. Gra polega na zręcznym likwidowaniu kolejnych fal bakterii, wykonywaniu zadań specjalnych, niszczeniu dowódców zarazków oraz stosowaniu ataków specjalnych, by zbić rosnącą gorączkę. Gra ma opcje trzech kampanii dynamicznej walki z zarazkami przy użyciu wieżyczek obronnych. W grze są poziomy specjalne z medycznymi polami minowymi i emocjonujące starcia z przywódcami chorobotwórczych mikrobów. Gracz ma do dyspozycji medyczne ataki specjalne – od żelu spowalniającego do potężnego lasera chirurgicznego. Gra będzie miała aktualizacje.

Realia gry skonsultowane zostały z pracownikami kliniki onkologicznej. Zarówno warstwa graficzna jak i dźwiękowa aplikacji jest na wysokim poziomie i pozwala w pełni wykorzystać potencjał oferowany przez smartfony i tablety. Złośliwe zarazki atakują! Staw im czoła i odeprzyj inwazję w Heal Them All – wciągającej grze z gatunku Arcade Tower Defense od twórców ciepło przyjętego Sugar High – tak reklamowana jest gra.

– W związku z ciągle rozwijającym się rynkiem gier mobilnych oraz rosnącym zainteresowaniem usługami cyfrowymi uznaliśmy, że właśnie tego typu aplikacja pozwoli dotrzeć grze do jak największej ilości osób, a tym samym pozwoli zainteresować graczy sytuacją dzieci chorych na nowotwory i zachęcić ich do wsparcia budowy i wyposażenia ,,Przylądka Nadziei” – mówi Paweł Marchewka – Prezes firmy Techland, która przy współpracy z fundacją odpowiadała za stworzenie gry.

Grę Heal them All pobrać można wpisując jej nazwę w sklepie App Store. Dostępna jest dla wszystkich posiadaczy smartfonów na całym świecie. Ściągając grę, która umili czas na przystanku lub w podróży autobusem na swój telefon, można wesprzeć organizacje pozarządową, która ma doświadczenie w ratowaniu zdrowia dzieci. Pomoc takich instytucji jest niezbędna przy obecnym funkcjonowaniu państwowej służby zdrowia.

Dagmara Chłopicka