Nowe organizacje obywatelskie

(Zam: 01.03.2013 r., godz. 09.12)

Na terenie powiatu wyszkowskiego w ciągu minionych kilku miesięcy przybyło organizacji obywatelskich. Do powstania kilku z nich przyczynił się Wyszkowski Inkubator Pozarządowy. Przedstawiamy poniżej podstawowe informacje o utworzonych stowarzyszeniach.

Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Gminy Brańszczyk ODNOWA. Spotkanie założycielskie odbyło się 24 kwietnia 2012 r. w Brańszczyku. Organizacja została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym 29 sierpnia 2012 r., nr KRS 0000430641. Skład zarządu: prezes – Jan Szymanik, wiceprezes – Ewa Wielgolaska, sekretarz – Marek Zdziarstek, skarbnik – Jerzy Żukowski, członek zarządu – Krzysztof Pieńkos. Kontakt do organizacji: jszymanik@o2.pl, tel. 503 064 579. Siedziba: Brańszczyk, ul. Jana Pawła II 30/32.

Towarzystwo Inicjatyw Wiejskich TUCHEŁKA. Data i miejsce spotkania założycielskiego: 18 sierpnia 2012 r. w Udrzynie (gmina Brańszczyk). Organizacja została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym 14 listopada 2012 r., nr KRS 0000439704. Skład zarządu: prezes – Janina Katarzyna Dematriou-Warburton, skarbnik – Anna Maria Kulesza, sekretarz – Danuta Jadwiga Rek, członkowie zarządu – Paweł Gurniak, Paweł Piórkowski. Kontakt do organizacji: tiwtuchelka@gmail.com. Siedziba: Udrzyn 36.

Klub Żeglarski SPINAKER. Data i miejsce spotkania założycielskiego: 13 stycznia 2013 r. w Wyszkowie. Organizacja istnieje od września 1994 r., ale nie była dotąd oficjalnie zarejestrowana. Decyzją Walnego Zgromadzenia Członków Klub postanowiono zarejestrować w Krajowym Rejestrze Sądowym, by uzyskał status stowarzyszenia i zyskał osobowość prawną. Skład zarządu: komandor – Krzysztof Jastrzębski, wicekomandor – Piotr Eychler, skarbnik – Marek Franciszek Siekierski, sekretarz – Paweł Sebastian Niedźwiedź, członek zarządu – Arkadiusz Wiśniewski. Kontakt do organizacji: klub@kzspinaker.pl, tel. 297 428 117. Adres strony internetowej: www.kzspinaker.pl. Siedziba: Wyszków, ul. I Armii Wojska Polskiego 68. Trwa procedura rejestracyjna.

Stowarzyszenie INICJATYWA BIAŁEBŁOTA. Data i miejsce spotkania założycielskiego: 21 stycznia 2013 r. w Nowej Wsi (gmina Brańszczyk). Skład zarządu: prezes – Andrzej Janusz Dańczyszyn, sekretarz – Maria Cichońska-Marczak, skarbnik – Tadeusz Kruszewski, członkowie zarządu – Michał Jerzy Marczak i Michał Materski. Kontakt do organizacji: inicjatywabb@op.pl. Siedziba: Nowa Wieś 49 (poczta Długosiodło). Trwa procedura rejestracyjna.

W kolejnych wydaniach „Się Dzieje” opiszemy każdą z organizacji i podejmowane przez nią działania. Zaczynamy w bieżącym wydaniu naszego pisma od Towarzystwa Inicjatyw Wiejskich TUCHEŁKA.

Danuta Laskowska