10 MINUT FESTIWAL - druga edycja

(Zam: 22.08.2012 r., godz. 09.00)

Rusza druga edycja konkursu filmów online 10 Minut Festiwal. Festiwal poświęcony podróży i przygodzie jest adresowany do osób, których zapotrzebowanie na adrenalinę jest wyższe niż przeciętne i które swoje pasje uwieczniają na filmie.

Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia, opiera się na trzech zasadach:
1. filmy przesyłane są drogą elektroniczną,
2. nadsyłane propozycje mogą trwać maksymalnie 10 minut i przedstawiać muszą energię, pasję i ruch,
3. w fazie konkursowej filmy oceniane są przez internautów, a następnie przez jury i publiczność zgromadzoną na finale festiwalu.

Od czerwca 2012 można zgłaszać filmy do drugiej edycji konkursu. Będą one oceniane w dwóch kategoriach: FILM – w ocenie brana pod uwagę jest wartość artystyczna filmu, w tym scenariusz, zdjęcia i montaż oraz w kategorii WYDARZENIE – oceniana jest niecodzienność sfilmowanego przedsięwzięcia.

Pierwsza edycja 10 Minut Festiwal spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Zgłoszono 60 filmów. W finale, który odbył się 4 marca 2012 w sopockim klubie Sfinks 700, o zwycięstwo walczyło 10 najciekawszych obrazów.

W skład Jury festiwalu wchodzą cenieni podróżnicy, sportowcy i miłośnicy przygód: Igor Tracz, Krzysztof Korzeniewski, Michał Szlaga, Marek Szcześniak, Daniel Krokosz, Andrzej Derengowski oraz Natasza Caban.

Od początku patronat honorowy nad festiwalem sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego, a sponsorem jest Energa SA oraz CANON. Partnerami projektu są firmy promujące aktywny sposób na życie.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do nadsyłania filmów, a także do czynnego udziału w głosowaniu na stronie festiwalu. Filmy można zgłaszać do 15 lutego 2013. Wszystkie informacje oraz regulamin drugiej edycji 10 Minut Festiwal znajdują się na stronie www.10minutfestiwal.pl

Zebrała Dagmara Matracka