Archiwum aktualności (wg. gmin)

Gmina: Somianka

Nadbużański pejzaż
(Zam: 01.03.2013 r., godz. 09.25)

Cisza, spokój, trochę nostalgiczne krajobrazy. Warto wybrać się tu latem i zagłębić w bajecznym krajobrazie rozlewisk Bugu. Tu kultywuje się miejscowe tradycje, wpaja turystom szacunek do przyrody i działa na rzecz rozwoju lokalnego. W rozmowie z Barbarą Polak – prezesem Stowarzyszenia Gospodarstw Agro i Ekoturystycznych „Mazowieckie Wierzby” – przenieśmy się na nadbużański brzeg.

Zakładajcie stowarzyszenia – to jedyna droga
(Zam: 01.02.2012 r., godz. 11.00)

Działalność stowarzyszeń jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ ruszają się lokalne grupy, powstają oddolne działania – mówi Hanna Główczyk, inicjatorka i współtwórczyni Stowarzyszenia na Rzecz Gminy Somianka „SOMA”

Czy młodym potrzebny jest dzisiaj Bóg?
(Zam: 25.01.2012 r., godz. 15.00)

Próbując odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule, zacznę od kilku słów wyjaśnienia. Od roku mieszkam na plebanii w Somiance i wspieram ks. Proboszcza w duszpasterskich zmaganiach. Przy okazji bacznie przyglądam się najbliższemu światu wokół. I chociaż gros mojego czasu poświęcam na pracę naukową (ukończyłem bowiem studia specjalistyczne na UKSW w Warszawie i od tej pory jestem wykładowcą teologii fundamentalnej), to znajduję również chwile, by zaangażować się w bieżące sprawy naszej wspólnoty parafialnej.