Archiwum aktualności (wg. gmin)

Gmina: Długosiodło

Połączył ich chleb
(Zam: 31.10.2013 r., godz. 10.03)

Niepowtarzalny charakter miało spotkanie, które odbyło się 30 listopada na zakończenie projektu „Uczymy się piec – ciasta i chleby to nasze wypieki”

Aby nam się milej żyło
(Zam: 06.10.2013 r., godz. 10.26)

Wieś podzielona jest drogą nie tylko w sensie geograficznym. Grądy Szlacheckie w gminie Długosiodło są dość specyficzną wioską rozdzieloną na kilka części, przez co mieszkańcy nie czuli wspólnej więzi, nie byli ze sobą zżyci, nie podejmowali wspólnie decyzji. Do czasu...

Po czynach nas poznacie
(Zam: 28.03.2013 r., godz. 17.07)

Grupa młodych ludzi, pasjonatów, entuzjastów, może trochę szaleńców za cel działania postawiła sobie rozwój społeczno-gospodarczy wsi, w której mieszkają. Jak sami o sobie mówią, szukają sposobu na to jak nie tylko „spać” na wsi, ale pracować, odpoczywać i wychowywać dzieci – po prostu żyć na miarę XXI wieku. W ich szaleństwie działania jest skuteczna metoda, która ukazuje, że wieś ma ogromne zasoby. O ich odkrywaniu rozmawiam z Barbarą Pędzich-Ciach, prezesem Stowarzyszenia Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi z Długosiodła.

Teoria uczuć
(Zam: 01.03.2013 r., godz. 10.00)

Współczesne słownictwo pełne jest sprzecznych sformułowań. „Zasób ludzki” na przykład jest pojęciem sprzecznym i odhumanizowanym w całym swoim znaczeniu. Bo można być zasobnym w „coś”. Mam zasobny portfel. Mam zasoby energii.

Ośrodek otwarty na społeczeństwo
(Zam: 17.01.2012 r., godz. 00.00)

Wywiad z Zofią Szymańską, kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Długosiodle.