Menu główne

Archiwum aktualności

Kategoria: Kategoria SIĘ DZIEJE!

Aktywiści we władzach: Władza to służba
(Zam: 03.03.2014 r., godz. 14.14)

Podstawowym warunkiem przejmowania władzy przez społeczników jest posiadanie dobrze ukształtowanego systemu wartości demokratycznych i wysokiej kultury politycznej. Władza to służba i odpowiedzialność. Służba znacznie trudniejsza niż w organizacji.

Aktywiści we władzach: Nie łączmy ról
(Zam: 28.02.2014 r., godz. 15.18)

Paradoksalnie czasami działając spoza polityki możemy więcej osiągnąć. Politycy są często skrępowani rozmaitymi zależnościami. Dobrze przemyślane akcje obywatelskie, które umiejętnie wywierają efekt, bywają skuteczniejsze.

Aktywiści we władzach: Trzeba brać byka za rogi
(Zam: 26.02.2014 r., godz. 10.16)

Jeżeli chcemy zmian w kraju, to musimy ludzi przygotowanych do działalności publicznej zachęcać, żeby brali byka za rogi. Narzekamy, ze polityka jest do niczego, to dlaczego nie wypychać do niej ludzi, którzy mają doświadczenie w pomaganiu innym?

Koniec początku
(Zam: 31.10.2013 r., godz. 14.04)

Wydanie „Się Dzieje”, które trzymacie Państwo w ręku, jest ostatnim sfinansowanym w ramach projektu „Wyszkowski Inkubator Pozarządowy” (WIP) z Europejskiego Funduszu Społecznego. Ale wierzę, że to nie ostatnie wydanie „Się Dzieje” w ogóle.

Listy mojej przyjaciółki
(Zam: 31.10.2013 r., godz. 13.58)

O ŁODZI

Będą musieli zatrudniać na etatach
(Zam: 31.10.2013 r., godz. 13.48)

Zamawiający będzie mógł wprowadzić wymóg w stosunku do wykonawców dotyczący zatrudniania na umowy o pracę osób wykonujących zadania związane z przedmiotem zamówienia publicznego.

Co daje wspólna praca, czyli współpraca?
(Zam: 31.10.2013 r., godz. 13.09)

– Większość problemów w Polsce, nie tylko społecznych, również gospodarczych, politycznych, bierze się z tego, że nie jesteśmy wdrażani do działań wspólnotowych – uważa Grzegorz Tymoszyk, prezes Fundacji „Umbrella”, koordynator Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Sektor 3”.

Story cheering
(Zam: 31.10.2013 r., godz. 12.35)

Fundacja Drabina Rozwoju w partnerstwie z miastem Ostrołęka przygotowała program psychoedukacyjny „Story cheering – innowacyjna metoda aktywizacji zawodowej młodzieży zagrożonej wykluczeniem”.

SPRAWDŹ SIEBIE! „Czy jesteś przedsiębiorcą?”
(Zam: 31.10.2013 r., godz. 12.21)

Poniżej podałem Ci kilkadziesiąt pytań, skonstruowanych w ten sposób, by zweryfikować cechy Twojego charakteru, skłonności, przyzwyczajenia. Nie po to, byś się załamał twierdząc, iż nie masz cech przedsiębiorcy, ale po to byś poznał, JAKIM TYPEM PRZEDSIĘBIORCY JESTEŚ! Pewnych postaw i zachowań, które na gruncie działalności są konieczne, można się nauczyć!

Spotkanie z Innym
(Zam: 31.10.2013 r., godz. 12.02)

Dużo ostatnio w mediach o Papuszy, filmie zrealizowanym przez Joannę Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. Zadaję sobie pytanie czemu i czym tak bardzo poruszył? Innym tempem – długością filmu, scenami pokazanymi niemal bez ruchu kamery, długimi rozmowami, biało-czarnymi obrazami, historią życia Bronisławy Wajs, tytułowej lalki? Pokazaniem coraz mniej zrozumiałego dla nas świata Cyganów? Głośnym wołaniem Romów, którzy każą nam usłyszeć: pozwólcie nam być sobą!? Nawet jeśli jesteśmy od was inni, a może właśnie dlatego…


Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 87154 razy.

UNIA EUROPEJSKA

Baner Kapitał ludzki - Narodowa Strategia Spójności Fundacja rower.com Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny

Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dane teleadresowe

SIĘ DZIEJE
Wyszkowski Inkubator Pozarządowy

ul. 1 Maja 23a/C, 07-200 Wyszków
e-mail: redakcja@siedzieje.org.pl
www: http://siedzieje.fundacjanadbugiem.pl

Kontakt:
Artur Laskowski, tel. 691-801-220
e-mail: artur@rower.com

Kierownik projektu:
Karol Kretkowski, tel. 603-943-596, karol@rower.com
Fundacja rower.com
ul. 1 Maja 23a/C, 07-200 Wyszków
http://fundacja.rower.com


Copyright

Projekt: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl