Menu główne

Archiwum aktualności

Kategoria: Inne

Ikona
Widoki na współpracę organizacji obywatelskich
(Zam: 02.01.2014 r., godz. 08.00)

Ukazał się wywiad z Arturem Laskowskim, kierownikiem projektu Wyszkowski Inkubator Pozarządowy, nt. perspektyw współpracy organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu wyszkowskiego.

Ikona
Powstało Towarzystwo Inicjatyw Wiejskich TUCHEŁKA
(Zam: 08.01.2013 r., godz. 15.20)

W Udrzynie (gmina Brańszczyk) powstało nowe stowarzyszenie - Towarzystwo Inicjatyw Wiejskich TUCHEŁKA. Zostało zarejestrowane w KRS - obecnie dopełniane są ostatnie formalności, które umożliwią podjęcie oficjalnej działalności.

Ikona
Wyszkowski Uniwersytet otrzymał grant!
(Zam: 31.10.2012 r., godz. 21.00)

Projekt Wyszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. "Czas trzeba mądrze wykorzystać - rozwój oferty edukacyjnej dla seniorów w powiecie wyszkowskim" otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Projekt powstał przy wsparciu Wyszkowskiego Inkubatora Pozarządowego.

Ikona
Składki członkowskie zwolnione z CIT
(Zam: 14.09.2012 r., godz. 06.30)

Ważną interpretację dotyczącą funkcjonowania organizacji pozarządowych wydał dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi (interpretacja indywidualna z dnia 29 sierpnia 2012 r. nr IPTPB3/423-229/12-3/PM).

Ikona
Dr doom - dr realist – dr apocalypse…
(Zam: 14.08.2012 r., godz. 12.32)

Nouriel Roubini, ekonomista nazywany od początku kryzysu Dr. Doomem wieszczącym zagładę światowej gospodarce, zyskał przydomek Dr Realist po tym jak jego analizy się sprawdziły . Jednak w tym miesiącu prognozy Roubiniego wykroczyły poza dopuszczalną przez mainstremowe media granicę pesymizmu. W wywiadzie udzielonym dla Bloomberga roztoczył wizję tak apokaliptyczną, że zaskoczył nawet „wyznawców” swoich analiz.

Ikona
Elektroniczna smycz demokracji
(Zam: 26.07.2012 r., godz. 12.23)

Kryzys finansowy w Europie jest kluczowym czynnikiem dla dalszego funkcjonowania krajów śródziemnomorskich, w tym Hiszpanii. Olbrzymie zadłużenie sektora bankowego powoduje decyzje polityczne, z którymi zdecydowanie nie zgadzają się obywatele. Jedną z nich jest wchodzący aktualnie przepis mający na celu pozyskanie przez państwo pieniędzy będących w szarej strefie. Polityka oszczędności, która jest wykorzystywane do spłat pożyczek wpompowanych w banki, zaowocowały nie tylko masowymi demonstracjami „oburzonych”, ale także biernym sprzeciwem polegającym na przeniesienie pieniędzy w obszar niekontrolowany przez fiskusa.

Ikona
A jednak pies
(Zam: 08.07.2012 r., godz. 10.18)

Aktualne zaawansowane społeczeństwa ludzkie wydają się nam tak naturalne, że nie zastanawiamy się nad sytuacją, w której na Ziemi funkcjonowały grupy ludzkie należące do różnych gatunków. Różnice w zachowanych społecznych i wytworzenie określonych zachowań socjalnych były prawdopodobnie czynnikiem istotnym na miarę sukcesu ewolucyjnego. Ponad 20 tys. lat temu ludzie wygrali ewolucyjne starcie z neandertalczykami. Tajemnica tego sukcesu jest tematem wielu teorii i hipotez.

Ikona
Etyczne bankierstwo czy lichwa?
(Zam: 23.06.2012 r., godz. 11.24)

Na nagłówki mediów ekonomicznych wrócił temat mikropożyczek . Stało się tak za sprawą nagrody konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku przyznany afrykańskiemu bankierowi, który zmienił system bankowy w Afryce.


Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 87761 razy.

UNIA EUROPEJSKA

Baner Kapitał ludzki - Narodowa Strategia Spójności Fundacja rower.com Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny

Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dane teleadresowe

SIĘ DZIEJE
Wyszkowski Inkubator Pozarządowy

ul. 1 Maja 23a/C, 07-200 Wyszków
e-mail: redakcja@siedzieje.org.pl
www: http://siedzieje.fundacjanadbugiem.pl

Kontakt:
Artur Laskowski, tel. 691-801-220
e-mail: artur@rower.com

Kierownik projektu:
Karol Kretkowski, tel. 603-943-596, karol@rower.com
Fundacja rower.com
ul. 1 Maja 23a/C, 07-200 Wyszków
http://fundacja.rower.com


Copyright

Projekt: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl