Menu główne

Archiwum aktualności

Kategoria: Ekologia

Ikona
Samotny George
(Zam: 09.08.2012 r., godz. 09.08)

"Wszystko się zmienia, coś jest a później tego nie ma. to nie ściema, każda historia ma swój dylemat, ma swój początek i koniec jak poemat…" Sidney Polak

Ikona
Ubój rytualny
(Zam: 19.07.2012 r., godz. 12.23)

W opinii publicznej oraz w mediach pojawił się ostatnio obraz utożsamiający ubój rytualny zwierząt, jako barbarzyński zwyczaj narażający zwierzę na nieopisane cierpienie. Obraz taki funkcjonuje od pewnego czasu budząc powszechny, społeczny sprzeciw, co znalazło swój zapis w ustawie o ochronie zwierząt a konkretnie w brzmieniu artykułu 34 ustępu 1, który stanowi, że zwierzę kręgowe w ubojni może zostać uśmiercone tylko po uprzednim pozbawieniu świadomości, tj. ogłuszenie.

Ikona
Islandzki pokaz demokracji
(Zam: 17.06.2012 r., godz. 12.12)

Obecny w Europie poważny kryzys, widoczny w każdym wymiarze społecznym, spowodował iż trudno uwierzyć, że jeszcze nie dawno funkcjonowały w jej granicach społeczeństwa zbliżone do idealnego. Chodzi tu zarówno o strukturę jak i podstawy ekonomiczne funkcjonowania.

Ikona
Coraz bliżej orłów
(Zam: 11.05.2012 r., godz. 12.02)

Od środy 18 kwietnia wszyscy internauci mogą na stronie internetowej Lasów Państwowych na żywo podglądać parę bielików, gniazdującą na terenie Nadleśnictwa Kutno. W ciągu najbliższych 2-3 tygodni wyklują im się młode. Transmisja online z gniazda naszych największych ptaków szponiastych to wspólny projekt edukacyjny Lasów Państwowych i Komitetu Ochrony Orłów – pionierski w Polsce i jeden z niewielu tego rodzaju w Europie.

Ikona
Żabi los
(Zam: 11.05.2012 r., godz. 11.34)

Masowe wędrówki zwierząt, migracje, zwłaszcza te sezonowe związane z rozrodem są jednym z najbardziej spektakularnych spektakli rozgrywanych na scenie przyrody. Są one dowodem działania selekcji i ewolucji , zachwycających nas swoją skalą, regularnością i determinacją. Jednym z przejawów takiego zjawiska jest obserwowany w naszej szerokości geograficznej okres godowy płazów przypadający na marzec i kwiecień. Postęp cywilizacyjny związany jest bezpośrednio z łatwością i szybkością komunikacji i mobilności. Odpowiadająca za to sieć dróg jest śmiertelnym zagrożeniem dla milionów płazów. Niestety nie jedynym.

Ikona
Jeść zdrową żywność za sprawiedliwe ceny
(Zam: 17.04.2012 r., godz. 09.38)

Fundacja rower.com i Warszawska Kooperatywa Spożywcza serdecznie zapraszają na spotkanie organizowane z cyklu Kawiarenka obywatelska w ramach projektu pn. Wyszkowski Inkubator Pozarządowy.

Ikona
Przywróceni do cywilizacji
(Zam: 16.04.2012 r., godz. 15.12)

Rolnictwo w ostatnich miesiącach zdaje się kojarzyć przede wszystkim z zagadnieniami kosztów społecznych, składek KRUS i opodatkowania produkcji rolnej. Zdystansujemy się jednak od tych, modnych ostatnio, skrótów myślowych i zbitek słownych na rzecz opisania umiejętnego wykorzystania mechanizmów finansowych, wspierających na terenie EU określone typy działalności rolniczej i ich wykorzystanie przez organizacje pozarządowe na rzecz dzieci. Na pograniczu Małopolski i Podkarpacia w rozległych dolinach Beskidu Niskiego, malowniczy krajobraz skrywa rzeczywistość znaną z mniej lub bardziej przelotnie odebranych informacji o po PGR-owskiej rzeczywistości.

Ikona
Elektrownie wiatrowe - budować czy nie?
(Zam: 28.02.2012 r., godz. 15.35)

Spotkanie z ekspertami dotyczące sensu budowy elektrowni wiatrowych i ich wpływu na zdrowie człowieka i środowisko odbędzie się 29 lutego 2012 o godz. 18.00 w Wyszkowie w Szkole Podstawowej nr 2.


Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 89668 razy.

UNIA EUROPEJSKA

Baner Kapitał ludzki - Narodowa Strategia Spójności Fundacja rower.com Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny

Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dane teleadresowe

SIĘ DZIEJE
Wyszkowski Inkubator Pozarządowy

ul. 1 Maja 23a/C, 07-200 Wyszków
e-mail: redakcja@siedzieje.org.pl
www: http://siedzieje.fundacjanadbugiem.pl

Kontakt:
Artur Laskowski, tel. 691-801-220
e-mail: artur@rower.com

Kierownik projektu:
Karol Kretkowski, tel. 603-943-596, karol@rower.com
Fundacja rower.com
ul. 1 Maja 23a/C, 07-200 Wyszków
http://fundacja.rower.com


Copyright

Projekt: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl